يكشنبه 23 خرداد 1400 - Sunday 13 June 2021 - 3 ذی‌القعده 1442

 

 

دانلود فونت شکسته نستعلیق واقعی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فیلم و کلیپ

 

 @ آموزش طراحی آرم شبکه اول سیما با نرم افزار فتوشاپ

 

در این جلسه از آموزش فتوشاپ، به بررسی تولبار یا نوار ابزار می پردازیم. ابزارهایی که در آن مخفی هستند را بررسی می کنیم. همچنین به بررسی مختصر کلیه ی ابزارهای موجود می پردازیم که ۶۶ تا هستند. از این مطلب می توانید به عنوان مرجعی برای کاربرد هر ابزار، استفاده کنید.

نوار ابزار یا Toolbar در فتوشاپ است. نوار ابزار محلی است که فتوشاپ تمام ابزارهای مورد نیازمان را در آنجا قرار داده است. تمام کارهایی مانند بریدن، روتوش کردن و … با استفاده از ابزار موجود در نوار ابزار انجام می شوند. در ابتدا نگاهی به نوار ابزار و روش فراخوانی ابزارهای نهفته در آن می پردازیم، سپس به بررسی و توضیح مختصری درباره ی کار هر ابزار می پردازیم.

 

آموزش فتوشاپ: آشنایی با نوار ابزار فتوشاپ

همان گونه که میدانید و آموختیم، نوار ابزار در سمت چپ محیط برنامه قرار دارد.

 

تک ستون یا دو ستون؟

به صورت پیشفرض، نوار ابزار به صورت یک ستون بلند نمایش داده می شود. با کلیک روی آیکنی که به شکل دو مثلث است، می توانید آن را به حالت دو ستون در آورید:

طرح بندی نوار ابزار

طرح بندی و قرار گیری ابزارها در فتوشاپ به صورت دسته بندی شده است. ابزارهای انتخاب و حرکت دادن، در قسمت بالا قرار دارند. بعد از آن ابزارهای برش قرار دارد. کمی پایین تر ابزارهای اندازه گیری هستند. پس از آن ابزارهای روتوش و نقاشی قرار دارند. بعد از آن ابزارهای رسم و تایپ قرار دارد. در پایان ابزارهای حرکت قرار دارند. با دقت به تصویر زیر می توانید درک بهتری از طرح بندی نوار ابزار فتوشاپ پیدا کنید:

ابزارهای مخفی

در نوار ابزار تعدادی از ابزارها، در یک خانه قرار دارند. ، مثلث کوچک کنار آیکن نشان می دهد که در یک خانه، چند ابزار قرار دارد:

برای مشاهده و انتخاب ابزارهای مخفی، روی یک خانه کلیک کرده و نگه دارید. یا روی خانه کلیک راست نمایید.

ابزار پیشفرض

ابزاری که به صورت پیشفرض در هر خانه نمایش داده می شود، ابزار پیشفرض نام دارد.

دیدگاه‌ها   

0 #1 محدثه شریفی 1400-02-19 15:14
سلام
اگه امکان داره از ترفندهای فتوشاپ مطلب بذارین
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

Template Design:ziba-design